fbpx

APLIKACE NANO POSTŘIKU TIO2

SmartCoat nano oxid titanu (TiO2) se aplikuje speciální postřikovou technologií, díky které je možné jej nanášet na jakýkoliv druh povrchu. Jako jsou např. stěny, stropy, záclony, skříně, sedačky, textilie, koberce, keramika, prostě prakticky kdekoliv. Dokonce i specifický povrch dioptrických brýlí, které vyžadují tu nejvyšší transparentnost, je možno zcela běžné aplikovat. To vše je možné díky tomu, že TiO2 je ve formě velmi jemných částic (2-3nm), které na tvrdých površích vytvoří jednolitý průhledný film. Jakmile tento nano film vykrystalizuje, dosáhne tvrdosti a odolnosti proti poškrábání 4H. Pro představu automobilový lak má tvrdost 2H. V případě měkkých povrchů, jako jsou například tkaniny, pokrývá SmartCoat každé vlákno takovéto látky.

 

Aplikace nano postřiku TiO2 SmartCoat tedy na tvrdých površích vytvoří mikro vrstvu a u textilních povrchů obalí každé vlákno a bude uvnitř těchto ploch. Nosné médium se ihned odpaří a během několika okamžiků vzniká plně funkční vrstva s odolností 4H na tvrdých površích.
Tato fotokatalytická Eco aktivní vrstva je ihned plně funkční. Postačí jakýkoliv zdroj světelného záření, aby byla ihned plně využita kapacita vrstvy.

Při kontaktu se světlem (normální zářivkové světlo, sluneční svit nebo jen teplo) dojde ke spuštění fotokatalytické reakce na vrstvě SmartCoat.
Díky této aktivaci vznikají silné reaktanty, které následně rozkládají veškeré organické látky, které přijdou buď do přímého styku s aplikovanou plochou, nebo se nacházejí v její blízkosti. Mezi tyto organické látky patří bakterie, viry, plísně, VOC (těkavé organické látky), mikročástice prachu a další.

V nedávné době došlo ke spojení účinku suspenze SmartCoat a speciální elektrostatické postřikové technologie. Díky této kombinaci je v současné době aplikace nano postřiku TiO2 první a nejvyspělejší technologií na základě, které lze dosáhnout:

1. 100% garance pokrytí povrchu při aplikaci
2. optimálního množství aplikované suspenze
3. přímé fixace nano materiálu jediným postřikem
4. pevnější přilnutí nano částic k povrchům
5. rychlejší aplikace a reakční doba ve srovnání s konvenčními technologiemi

Zajímá Vás více?

Kontaktujte nás a my se s Vámi spojíme. Společně probereme Vaše požadavky a navrhneme nejlepší řešení.

15 + 7 =