fbpx

CO JE TIO2

 

 Jak moc je veřejnosti znám pojem nanotechnologie? Jak již samotný název nano napovídá, že jde o mikroskopické materiály.

Díky těmto jejich rozměrům, mají tyto materiály nepoznané vlastnosti, o které se brzy budou odborníci dělit se širokou veřejností.

Její vliv se sice spojuje zejména s informačními technologiemi, dá se však říci, že nanotechnologie je dnes již součástí každodenního světa.

Nanotechnologii využíváme zejména v elektrotechnickém či automobilovém průmyslu. Nanomateriály, bychom už však našli i v kosmetických přípravcích.

V neposlední řade je třeba zmínit, že už pronikly i do medicíny a skloňují se například i v boji proti rakovině či alergiím.

 

Na nanotechnologickém základě pracuje i revoluční dezinfekční aplikace SmartCoat nano oxidu titanu, jejíž hlavní složkou je titan (TiO2).

Titan je 9-tý nejčastější prvek vyskytující se na Zemi a oxid titaničitý je ve speciální frakci běžné používaný i jako bílý pigment v barvách, či kosmetice.

Jeho vysoká hladina reakce na světlo, mu umožnuje jako katalyzátor vytvářet obrovské množství hydroxylových radikálů, které následně způsobují oxidaci organických látek, čímž dochází k čištění a dezinfekci daného prostředí. Při této reakci se TiO2 nespotřebovává, což znamená, že má prakticky neomezenou životnost.

Jde o netoxický materiál, bez negativního vlivu na lidské zdraví a životní prostředí.

 

SmartCoat je nejefektivnější způsob předávání antimikrobiálních účinků na povrchy ploch.

Funguje jako fyzikální dezinfekce, díky působení světla při tzv. fotokatalytické mineralizaci. Po dopadu světelné energie na povrch ošetřené plochy dochází na tomto povrchu a v jeho bezprostřední blízkosti nepřetržitě k reakcím, které efektivně rozkládají všechny organické látky, jako jsou bakterie, viry, plísně, těkavé organické látky (VOC) a další. Nový a odlišný koncept pro ošetření interiéru, kde funguje bezproblémově a bezúdržbově, jako samočistička vzduchu a má sterilizující účinky. SmartCoat je v současnosti asi nejlepší dlouhodobě udržitelná, ekologická a cenově dostupná technologie.

Zajímá Vás více?

Kontaktujte nás a my se s Vámi spojíme. Společně probereme Vaše požadavky a navrhneme nejlepší řešení.

10 + 7 =