fbpx

SMARTCOAT – CENOVĚ DOSTUPNÁ NANOTECHNOLOGIE PRO VÁŠ OBCHOD

 

Nanotechnologie, slovo, které se v posledních letech stalo synonymem pokroku snad ve všech aspektech moderní vědy. Mikroskopické, tedy pouhým okem neviditelné nanočástice různých prvků jsou z pohledu mnoha profesních oborů cesta do budoucnosti. Samozřejmostí je využití nanotechnologie v boji proti virům a bakteriím, při hubení plísní nebo omezení zápachu.

Revoluční technologie

Doslova revolucí v nanotechnologiích je využití částic oxidu titanu při ošetření povrchu interiérů i exteriérů. Vysoce koncentrovaný oxid titaničitý TiO2 je nanášen pomocí speciální nástřikové technologie. Vzniklá vrstva na pevném povrchu velmi rychle zasychá a tvoří film s vysokou odolností a tvrdostí 4H. To je pro srovnání s autolakem, u kterého je uváděna tvrdost 2H, opravdu úctyhodné číslo. Nanovrstva je transparentní, což rozšiřuje použití nástřiku i na další možné povrchy, ke kterým patří i sklo. Nosné médium, které se po nástřiku odpaří, umožňuje aplikaci rovněž na měkké látky. Oxid titanu velikosti pouhé 2nm doslova obalí jednotlivá vlákna a rozšiřuje portfolio použití například na závěsy či záclony.

Magické světlo

Nanesená nano-vrstva SmartCoat se při kontaktu s jakýmkoliv světlem (běžné sluneční paprsky, zářivky či žárovky) promění ve velmi účinnou past pro všechny nežádoucí látky. Fotokatalytická reakce, která vzniká, doslova spálí bakterie, poradí si s viry, ale účinně ničí i drobné prachové částice. Nástřik pomocí této technologie je tak úplně novým přístupem k desinfekci interiérů, vytváření bezprašného prostředí vhodného pro alergiky, ochraně před napadením plísní nebo při likvidaci nepohodlného zápachu.

SmartCoat ve vašem obchodě

Obchod, který láká širokou klientelu zákazníků, musí mít nastaveny jisté hygienické normy. Pro jejich dosažení investujete mnoho pracovních hodin a vydáváte nemalé finanční částky na čistící a desinfekční prostředky. Výhodou nanonástřiku v podobě technologie SmartCoat je daleko snazší dosahovaní standardů čistoty. Povrchy ošetřené touto nanotechnologií nejen účinně likvidují zmiňované plísně a bakterie, ale především se velice snadno udržují. Nanesená vrstva vydrží až 2 roky, přičemž garantováno je 12 měsíců. Na ošetřených plochách neulpívají nečistoty, jejich udržování je tedy daleko snazší a mnohem efektivnější. A v konečném důsledku samozřejmě levnější. Je nasnadě, že tuto technologii lze použít na celé ploše nákupního centra, včetně kancelářských prostor či skladů a výrazně tak znásobit její výhody. Obrovskou devizou SmartCoat technologie je totiž pozitivní dopad na zdraví zaměstnanců obchodu, protože interiéry kryté nanonástřikem obsahují mnohem nižší procento škodlivých látek. Také eliminace nepříjemných pachů je nedílnou součástí SmartCoat nanonástřiku.

 

 

 

Zajímá Vás více?

Kontaktujte nás a my se s Vámi spojíme. Společně probereme Vaše požadavky a navrhneme nejlepší řešení.

11 + 15 =