fbpx

NANONÁSTŘIK V ŠKOLÁCH A ŠKOLKÁCH

 

Každý den přicházíme do styku s nespočtem škodlivin, které mohou mít negativní vliv na naše zdraví. Místo potenciálního kontaktu může být skutečně kdekoli, klidně i ve školách či školkách. Proto je nutné vědět, jak ochránit povrchy předmětů kolem nás, abychom škodlivinám nedovolili usadit se na nich. Způsobů je sice více, ale jeden z nich jednoznačně vyhrává. Je jím nanonástřik.

Co je nanonástřik?

Jedná se o nanášení fotoaktivního nanomateriálu na předměty a různé povrchy. Tímto materiálem je ekologický roztok oxidu titanu, který dokáže vlivem světelného záření odpuzovat nečistoty a ničit mikroorganismy. Jakmile přijdou nanočástice titanu do kontaktu s nečistotami, rozloží je na anorganické látky jako jsou oxid uhličitý, voda a minerální kyseliny. Po nanesení zůstane povrch plochy na pohled stejný, ale bude pokryt ochrannou 2-3nm tenkou vrstvou nanočástic oxidu titaničitého.

Proč právě školy a školky?

Právě místa, kde se neustále pohybují a pobývají lidé jsou pro nečistoty tou největší pastvou. Mají tam ideální podmínky pro život a díky lidem se dále přenášejí z místa na místo. Je samozřejmé, že právě tyto oblasti potřebují nejvíce péče a ochrany, neboť je navštěvují jak děti, tak i dospělí. Každý chce pro své dítě jen to nejlepší, ale rozdíl v odpovědnosti dítěte a dospělého přece jen existuje. Je tedy důležité, aby byly třídy, chodby či jídelny tak čisté, jak to jen jde. SmartCool nanooxid titanu vytváří na tvrdém povrchu mikrovrstvu a při textiliích obaluje jednotlivá vlákna, takže působí uvnitř těchto ploch, přesně jako nečistoty. Díky těmto možnostem ošetříte všechny povrchy jediným nástřikem. Postaráte se o čistotu záclon, podlah, stěn, lavic, oken, jednoduše čehokoliv, na co nanočástice dopadnou.

 

Právě čistota škol a školek je klíčová i při uvolňování opatření v aktuální krizi. SmartCool nanonástřik je tak ideální, a hlavně spolehlivou volbou i v této době. Pokud se nečistoty usadí na nějakém povrchu, je už pozdě a dostat je odtud bývá dost obtížné. Ochrana pomocí nanonástřiku spočívá v tom, že nečistoty nebudou mít na povrchu žádnou šanci přichytit se.

 

 

 

Zajímá Vás více?

Kontaktujte nás a my se s Vámi spojíme. Společně probereme Vaše požadavky a navrhneme nejlepší řešení.

13 + 10 =