fbpx

NANONÁSTŘIK V V SOCIÁLNÍCH ZAŘÍZENÍCH A VE VEŘEJNÝCH PROSTORÁCH

Hygiena a čistota kolem nás jsou klíčové faktory, které ovlivňují naše zdraví. Faktem je, že se nečistoty a škodliviny mohou uhnízdit na jakémkoliv povrchu, ať už jde o koberec, záclony, pracovní stůl či podlaha. Čím více lidí se v nějakém prostředí pohybuje, tím těžší se čistota udržuje. Existuje několik způsobů, jak zajistit ochranu povrchů od nečistot a nebezpečných parazitů, ale jen málo z nich se dá uplatnit při jakémkoliv povrchu. Ideálním řešením se tak stává nanonástřik.

O co jde?

Nanonástřik SmartCool nanese na libovolný povrch 2-3nm tenkou vrstvu oxidu titaničitého, který zajistí ochranu. Následně stačí už jen světelné záření ve formě normální zářivky, slunce nebo i tepla a na vrstvě proběhne fotokatalytická reakce. Díky této reakci vznikají reaktanty, které rozkládají organické látky, které dosednou na povrch nebo se v nacházejí v jeho okolí. Produkty reakce jsou jen oxid uhličitý, voda a minerální kyseliny. Molekuly nanooxidu se přichytí buď na jakýkoliv povrch nebo v případě textilií, obalí každé vlákno. Uhnízdí se tedy přesně tam, kam mají namířeno nečistoty a škůdci jako například bakterie či viry.

Co taková sociální zařízení a veřejné prostory?

Jak již bylo zmíněno, čím více lidí, tím obtížněji udržovaný prostor. Nanonástřik však z tohoto výroku vytváří mýtus, který hned boří. Nejenže ochrání povrch od bakterií, virů, plísní či kvasinek, nanonástřik má také samočisticí schopnosti. V sociálních zařízeních bude zářit i schopnost pohlcovat pachy. Díky způsobu aplikace se nanonástřik dostane i do velmi těžko přístupných míst. Výhodou je i vyšší odolnost povrchu, kterou získá materiál díky aplikaci nanooxidu titanu. Životnost nanovrsvy dosahuje až dva roky, což znamená, že po tak dlouhou dobu nebudete muset vůbec řešit hygienu, zápach či prach v sociálním zařízení nebo ve veřejných prostorách.

 

Koncentrovaný alkohol, UV záření či jiné způsoby dezinfekce. To vše nás v dnešní době zbavuje nečistot z povrchů kolem nás. Nebylo by jednodušší, kdyby se na povrch nečistoty vůbec nedostali? Nanonástřik SmartCool má široké uplatnění i v dnešní krizové době. Povrchy s lehkostí ničí i viry jako jsou SARS, COVID či H1N1.

 

 

Zajímá Vás více?

Kontaktujte nás a my se s Vámi spojíme. Společně probereme Vaše požadavky a navrhneme nejlepší řešení.

6 + 2 =