fbpx

NANONÁSTŘIK V TELOCVIČNÁCH A SPORTOVNÍCH HALÁCH

Technologie jsou sférou, která jde nezadržitelně kupředu a přináší moderní řešení pro aktuální problémy. Neustálým vývojem procházejí i způsoby čištění povrchů kolem nás. Čím méně škodlivin se kolem nás nachází, tím vyšší úroveň zdraví můžeme očekávat. Přesně to je cílem nanonástřiku SmartCool.

V čem spočívá tajemství nanočástic?

Technologie nanonástřiku se opírá o přírodu a o reakci, která připomíná opak fotosyntézy v zelených rostlinách. Na povrch materiálů se nanese 2-3nm tenká vrstva oxidu titaničitého. Molekuly oxidu vytvoří vlivem světelného záření reaktanty, které následně rozkládají organické látky na oxid uhličitý, vodu a minerální kyseliny. Zdrojem záření může být běžná zářivka, slunce nebo i jakýkoliv zdroj tepla. Nanovrstva nechrání povrch pouze od škodlivin na ní ale i v jejím okolí.

Uplatnění? Co tak tělocvičny a sportovní haly

Obecně platí, že velké prostory, ve kterých se pohybuje množství lidí se těžko udržují v čistotě. SmartCool nanonástřik to však hravě zvládá. V tělocvičnách a halách se setkáváme s mnoha materiály, od gumové podlahy přes plastové lavičky na tribunách až po vláknité sítě v branách. Každý materiál o jiných vlastnostech, ale jednu věc mají společnou. Nanočástice oxidu titanu na ně dokonale sedne a uhnízdí se tam, kam mají namířeno bakterie, kvasinky, viry či plísně. Když už je řeč o virech, vrstva se hravě postará i o potvory jako SARS, COVID či H1N1. Nanonástřik exceluje i v péči o čistotu v šatnách díky jeho samočisticím schopnostem a schopnosti eliminovat jakýkoliv zápach. Vrstva je aktivní až dva roky, takže o hygienu máte na celý ten čas postaráno.

 

O hygienu je nutné dbát všude a pořád, bez ohledu na to, v jaké době právě jsme. Nejlepší problém je ten, který nemáme. Je lepší postarat se o povrch tak, aby byl pro škodliviny odpudivý než abychom ho od škodlivin museli neustále čistit. Díky nanonástřiku může být toto realitou v jakémkoliv prostředí.

 

 

 

Zajímá Vás více?

Kontaktujte nás a my se s Vámi spojíme. Společně probereme Vaše požadavky a navrhneme nejlepší řešení.

3 + 8 =