fbpx

VEŘEJNÁ DOPRAVA A NANONÁSTŘIK TIO2

 

Vyznáte se ve veřejné dopravě, ale nejste si jistí, co je to nanonástřik oxidu titaničitého? Nebojte, následující článek Vám přehledně popíše to, co potřebujete vědět ohledně nanotechnologie v rámci veřejné dopravy.

Popis

Nanonástřik TiO2 zajišťuje dlouhodobou dezinfekci prostředí díky přímému nástřiku, který se přichytí k jakémukoliv povrchu. Speciální postřiková technologie nejenom dezinfikuje prostředí, což je v případě velkého množství cestujících důležité, ale také eliminuje zápachy, zabraňuje rozšiřování virů a kvasinek a to včetně viru SARS, H1N1 nebo COVID. Kromě toho silně ionizuje ovzduší. Nanonástřik TiO2 funguje na bázi fotokatalytické reakce, to znamená, že začne působit při kontaktu se světlem či teplem.

Využití a výhody

Zajímá Vás, kde všude můžete využít tento převratný nanonástřik? Díky velké přilnavosti jde nanonástřik použít na všechny přilnavé povrchy. Jedná se tak o sedačky, madla, dveře, okna a celý interiér dopravního prostředku, kde dochází k velké výměně osob, během jednoho dne. Nezáleží tedy, z jakého materiálu je dopravní prostředek vybaven, jelikož se nanonástřik Ti02 zafixuje na kterýkoliv materiál. Díky ekologické stránce působí zdravotně nezávadně k lidem, zvířatům a životnímu prostředí. Ve veřejné dopravě může být tedy využit v rámci:

 • drážní dopravy (vlaky, metro, trolejbusy a tramvaje)
 • silniční dopravy (autobusy, taxislužby)
 • letecké dopravy
 • vodní dopravy

Mezi další výhody využití nanonástřiku TiO2 patří jeho dlouhotrvající účinnost v rámci dvou let. Interiéry dopravních prostředků budou v rámci této doby kvalitně chráněny před působením virů a bakterií, pachům a úklid takových prostředků bude mnohem méně náročnější, díky samočistící schopnosti povrchu. Služba nástřiku zajišťuje kvalitně a odborně odvedenou práci, s garancí dvanáct měsíců.

   

   

   

  Zajímá Vás více?

  Kontaktujte nás a my se s Vámi spojíme. Společně probereme Vaše požadavky a navrhneme nejlepší řešení.

  10 + 9 =